Франция се справи с Швеция, но Мбапе пак се контузи

Франция започна с победа участието си в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Световният шампион спечели с 1:0 като гост на Швеция в срещата между двата тима от Лига "А", група 3.

Героят за "Петлите" на "Френдс Арена" бе звездата на тима Килиан Мбапе, който отбеляза красив гол в 41-ата минута Звездата на тима пое топката на тъчлинията, премина през двама защитници и от почти нулев ъгъл успя да промуши топката между гредата и вратаря за 0:1.

През втората част Жиру и Гризман пропуснаха да отбележат гола на успокоението за "петлите" и можеха да бъдат наказани. Джон Гуидети и Форсберг обаче не успяха да преодолеят ветерана Юго Лорис. В 77-ата минута дойде неприятна новина за щаба на французите, след като Мбапе получи контузия и бе заменен принудително. Тепърва ще стане ясно колко сериозна е неговата травма.

Малко преди края на мача Франция получи правото да изпълни дузпа, но Антоан Гризман не бе точен от бялата точка.