И без Роналдо - Португалия с категоричен успех над Хърватия

Европейският шампион Португалия постигна убедителен успех с 4:1 над Хърватия в мач от Лигата на нациите. Макар и без суперзвездата си Кристиано Роналдо, "мореплавателите" изиграха страхотен мач и тотално надиграха финалиста от последния Мондиал.

В 41-ата минута Жоао Кансело изненада стража на Хърватия с удар от 20 метра в горния десен за 1:0. И след почивката домакините продължиха да атакуват. В 58-ата минута Диего Жота получи хубав пас от Рафа Герейро и с лекота удвои.

В 70-ата Жоао Феликс направи резултата класически - 3:0 след изстрел от дъгата. Този път вратаря Ливакович не се намеси добре и има вина за гола, след като топката мина под плонжа му. В 90-ата Петкович вкара почетно за гостите след грешка на Кансело. Секунди преди финала Андре Силва вкара за крайното 4:1.