Нидерландия започна с победа при новия селекционер

Нидерландия се наложи с минималното 1:0 над Полша в първия си мач от група 1 на дивизия "А" в Лигата на нациите. Единственият гол в мача отбеляза Стивън Бергвайн в 61-ата минута. Двубоят бе ръководен от родния съдия Георги Кабаков и беше дебютен за селекционера на "лалетата" Дуайт Лодевегес, който замени напусналия Роналд Куман. Гостите бяха без суперзвездата си Роберт Левандовски.

В началото на втората част Депай не успя да овладее топката и да се разпише от отлична позиция. В 61-ата Де Йонг центрира в наказателното поле, след което Ханс Хатебур насочи топката успоредно на вратата, а Бергвайн беше на точното място, за да завърши атаката за 1:0.  Малко след това Шчесни спаси удар на Промес. Така "лалетата" се поздравиха с успеха.