Швейцария и Дания отиват на Евро 2020

Дания се класира за Евро 2020. Това стана факт след като тимът взе нужната точка от гостуването си на Ирландия в Дъблин. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 на "Авива Стейдиъм", което остави "червения динамит" на второ място в Група "D" зад отбора на Швейцария, който тази вечер победи с 6:1 като гост Гибралтар. Двубоят в Дъблин бе директна битка за класиране на финалите. Мартин Брайтуайт (73') дори даде аванс на гостите, а Мат Дохърти изравни пет минути преди края. Дания завърши без нито една загуба в групата, докато Ирландия ще има втори шанс за класиране през баражите.

Швейцария се класира за финалите на Европейското първенство през следващата година, след като разгроми с 6:1 Гибралтар като гост и завърши на първо място в Група "D". Седрик Итен откри резултата в 10-ата минута, а след почивката бе доста по-интересно. Рубен Варгас (50'), Кристиан Фаснахт (57'), Лорис Бенито (75'), втори гол на Итен (84') и попадение на Гранит Джака (86') донесоха убедителната победа.

Защитата на Швейцария подари един гол на Гибралтар в 74-тата минута. Реализира го Рийс Стич. Очаквано Гибралтар завърши на последно място, без нито една точка и с голова разлика 3:31.