Испания писа 5-ца на румънците

Испания завърши с фиеста квалификациите за Европейското първенство догодина - 5:0 над Румъния. Над всички за “Ла Фурия" бе нападателят на Виляреал Жерард Морено, който вкара два гола.

"Ла Фурия“ отвя съперника на "Уанда Метрополитано“ в Мадрид само за едно полувреме след голове на Фабиан Руис (8) и Жерард Морено (33, 43) след пасове на Санти Касорла и Гая. В последната минута на първата част Рус от гостите си вкара автогол, а в добавеното време на срещата Микел Оярсабалл (90+1) оформи крайния резултат след подаване на Серхио Бускетс.

Така Морено бе въвлечен в 6 гола в последните си 6 мача за националния отбор - 3 попадения и 3 асистенции. “Ла Фурия" пък приключи кампанията за класиране на Евро 2020 без нито една загуба. Тимът оглавява убедително Група F с 26 точки след 8 победи и 2 равенства от 10 мача.

Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешеру не се появи в игра. Той взе участие в предишния двубой на северните ни съседи, но бе сменен малко след почивката.