Роналдо с хеттрик при разгром на Португалия

Португалия размаза у дома Литва с 6:0 в мач от квалификационна група B и направи решителна крачка към класиране за Евро 2020. Голямата звезда Кристиано Роналдо (7-дузпа, 22, 65) се развихри с хеттрик и вече има 98 гола с националната фланелка. По този начин Португалия направи важна крачка към класиране на Европейското.

Стражът на родния ЦСКА Витаутас Черниаускас се очакваше да стартира от 1-ата минута, но малко изненадващо остана сред резервите, но под рамката застана друг вратар, познат у нас - миналият през Ботев Пловдив Ернестас Шеткус.

В 6-ата минута Миколюнас изпусна Кристиано и го повали в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. CR7 превърна дузпата в гол - 1:0. В 22-ата минута Роналдо вкара за 2:0 след хубаво подаване на Пасиенсия и прекрасен завършващ удар.

В 52-ата минута Пици покачи на 3:0, като преди това топката на два пъти риошира в гредите. В 56-ата Пасиенсия отбеляза първия си гол за националния отбор, като заслуга за гола имаха Бернардо Силва със супер пробив, както и неуверената намеса на Шеткус.

В 63-ата минута Рикардо Перейра центрира към Бернардо Силва, който покачи на 5:0. Малко по-късно Кристиано оформи своя хеттрик.