Късен гол класира Испания на Евро 2020

С гол в добавеното време отборът на Испания постигна равенство 1:1 на терена на Швеция в Стокхолм и с това осигури класирането си за европейските финали. За втората квота от група F ще спорят в последните два кръга тимовете на Швеция, Румъния и Норвегия.

Всичко най-интересно в срещата се случи след почивката. В 50-ата минута Швеция откри резултата. Давид де Хеа на два пъти спаси, но и в двата случая не изби топката надалеч, а я остави в опасна близост до вратата. Така Берг реализира почти от голлинията с глава - 1:0.

Резултатът се запази непроменен в редовните 90 минути, но две минути след това защитата на шведите не се организира добре при корнер и получи гол. Родриго сложи крак на топката малко пред голлинията след удар на Фабиан - 1:1.