Турция препъна Франция

Франция и Турция завършиха 1:1 в европейска квалификация от група "H". Световните шампиони доминираха изцяло през първите 45 минути, в които отправиха цели 12 удара, срещу само един изстрел на гостите. Головете обаче паднаха след почивката.

В 76-ата минута резервата Оливие Жиру откри резултата. Нападателят засече с глава центриране от корнер и откри резултата. Пет минути след това Турция изравни. Чалханоолу центрира от пряк свободен удар, Каан Айхан се извиси в наказателното поле и направи Манданда безпомощен за крайното 1:1.

Така и двата отбора събраха по 19 точки и докосват участие на еврофиналите, защото имат с четири пункта повече от третия Исландия, само два кръга преди края на квалификационния цикъл.