Холандски мелници отнесоха Естония

Естония загуби домакинството си на Холандия в европейска квалификация от Група "С". "Лалетата" се наложиха с 4:0, като две от попаденията в тяхна полза реализира ветеранът Райън Бабел.

В 17-ата минута Бабел засече центриране по земя на Дейли Блинд и така откри резултата в полза на “лалетата". В 47-ата нападателят се разписа за втори път в мача след центриране на Депай. В последните 15 минути на срещата паднаха и другите два гола.

Точка на спора сложи Депай, възползвал се от чудесно подаване на Де Лихт, покачвайки на 3:0. Крайният резултат оформи Вайналдум в 87-ата минута. Той вкара с глава след центриране на фаул на Депай и не особено добра намеса на Лепметс.

Холандия е на трето място в групата с 9 точки от четири срещи, докато Естония е на последната пета позиция без актив от пет двубоя.