Косово победи Чехия и оглави класирането в групата

Косово победи Чехия в мач от 5-ия кръг на квалификационния турнир за класиране за финалите на Европейското първенство 2020. Срещата се проведе в Прищина на стадион "Фадил Вокри“ и завърши при резултат 2: 1 в полза на домакините.

Първият гол бе отбелязан от чешкия нападател Патрик Шик в 16-ата минута след подаване на халфа Якуб Янкто. Преди почивката резултатът бе изравнен  от нападателя на домакините на Ведат Мурики. Победата на Косово донесе защитникът Мергим Войвода, който прати топката във вратата на противника в 66-ата минута, подпомаган от халфа Валон Бериша.

По този начин отборът на Косово оглави класирането в група А с актив от 8 точки. Англия с 6 точки е втора (от два мача), а чешкият тим е трети също с 6 пункта, но по-лоши допълнителни показатели. Напомняме, че в тази група е и България, която има 2 точки от четири мача.