Историческа победа за Азербайджан (видео)

Историческа победа постигна националния отбор на Азербайджан, побеждавайки Турция с 1:0 в среща от квалификациите за Евро 2012. Единственият гол в срещата отбеляза капитанът Рашад Садигов в 38-та минута, след комбинация след изпълнение на ъглов удар. Отборът воден от Гус Хидинг овладя инициативата от първия съдийски сигнал, но не успя да се възползва от своите положения за отбелязване на гол. Непростими пропуски направиха Алтинтоп, Инан и Серкан, но трябва да отбележим и блестящата игра на вратаря на домакините Агаев, който спаси няколко стопроцентови положения за гол и сгреши само един път - в 85-та минута, но Алтинтоп не успя да прати топката в опразнената врата.

След тази среща Турция се намира на 3-то място в класирането с 6 точки от 4 мача, толкова има и втория Австрия, които обаче са с два мача по-малко от своите конкуренти. Азербайджан се изкачи на 5-то място с 3 точки в актива си - с две повече от Казахстан, които в момента играят срещу Германия.