Полски съдия се забърка в пореден скандал

Федерацията по футбол на Казахстан след загубата от Белгия с 0:2 в среща от груповата фаза на квалификациите за Евро 2012, подаде жалба в съдийската комисия на УЕФА срещу главния арбитър Марчин Борски, съобщава Eurosport.

Недоволството на домакините е продиктувано от два скандални епизода: в 9-та минута защитника на гостите ван Буйтен пипна топката с ръка в собственото си наказателно поле, но полския съдия остана безмълвен. А в 68 минута Борски отмени гол във вратата на Белгия, отсъждайки нарушение срещу вратаря.

В Казахстан смятат, че съдийството е било преднамерено и поискаха дисквалификация на рефера. Това е втори скандал с Борски за последните десет дни. В среща от турнира Лига Европа между Стяуа и Наполи, той даде четири минути продължение, което обаче не спази и до стана деветминутно, като в последните му секунди италианския отбор изравни за 3:3.