Нова издънка за Аржентина

Аржентина изигра още един слаб мач и стигна само до 1:1 срещу Парагвай във втория кръг от група "В" на Копа Америка. Лионел Меси и Франко Армани имат основна заслуга за това "гаучосите" да не запишат нова загуба. Звездата на Барселона изравни от дузпа в 57-ата минута, а малко по-късно Армани спаси наказателен удар, изпълнен от Дерлис Гонзалес.

На стадион "Минейрао" в Бело Оризонте Аржентина направи вяло първо полувреме, в което държеше топката, но нямаше толкова добри положения. Вместо това в 37-ата минута Парагвай поведе. Мигел Алмирон проби отляво чак до крайната линия и върна топката към връхлитащия в наказателното поле Ричард Санчес. Без подготовка халфът стреля и не остави шансове на Франко Армани – 0:1.

В 54-ата минута именно Агуеро създаде положение, като върна топката към Лаутаро Мартинес, а неговият удар се отби в ръката на защитник. Първоначално съдиаята Уилтон Сампайо даде сигнал играта да продължи, но реферът обаче получи сигнал от видеоасистентите си да използва системата ВАР. След преглед на ситуацията той видя игра с ръка на Иван Родриго Пирис и даде дузпа за Аржентина три минути по-късно. Меси се разписа от бялата точка - 1:1.

В 61-ата минута и Парагвай получи дузпа. Отаменди извърши глупаво нарушение срещу Дерлис Гонзалес, без дори да близо до това да играе с топката. Самият Гонзалес изпъли наказателния удар, но Армани усети посоката на удара му и спаси тима си от загуба.