Перу с обрат срещу Боливия

В мач от втория кръг на груповата фаза на Копа Америка  боливийският национален отбор се срещна с националния отбор на Перу. Двубоят се проведе на стадион "Маракана - Марио Фильо" в Рио де Жанейро и завърши с победата на перуанците с резултат 3: 1.

Резултатът в 28-та минута бе открит от нападателя на боливийския национален отбор Марсело Морено от дузпа, като реферът използва системата VAR. Хосе Паоло Герреро възстанови равенството преди почивката. В началото на второто полувреме нападателят Джеферсън Фарфан поведе перуанците напред. Крайният резултат  оформи Едисън Флоресв компенсираното време.

Така Перу поведе в група А с четири точки. В следващия кръг националният отбор на Перу ще играе с Бразилия на 22 юни, а боливийците ще срещнат Венецуела  в същия ден.