Коутиньо с дубъл в мача на откриването на Копа Америка

Бразилия победи Боливия в мача на откриването на Копа Америка 2019. Двубоят се проведе на стадион "Морумби" в Сан Пауло и завърши при резултат 3:0 за "селесао".

Автор на първия гол стана нападателят на Барселона и на Бразилия Филипе Коутиньо. Футболистът се отличи в 49-та минута от мача, след като аржентинският съдия Нестор Питана назначи дузпа срещу вратата на Боливия за игра с ръка. Реферът взе решението реши след консултация с видео асистентите и VAR системата.

След 3 минути Коутиньо оформи дубъл, възползвайки се от подаване на Роберто Фирмино.

Крайният резултат в 85-та минута бе поставен от нападателя на Гремио Евертон, който се появи на терена 4 минути по-рано.

Бразилците отправиха 5 удара към съперника, докато съперниците им притесниха  Алисон само един  път. В допълнение, домакините  притежаваха топката 74% от времето за игра.

Така Бразилия спечели 3 точки и поведе в класирането на група А. Бразилците ще играят следващия мач с националния отбор на Венецуела на 19 юни на стадион "Арена Фонте Нова"  в град Салвадор. Стартът е от 03:30 часа българско време.