Унижение за световния шампион! Турция се разправи с петлите

Сензация в квалификациите за Евро 2020! Световният шампион Франция бе надигран тотално и победен с 2:0 от Турция в мач от група 8.

Южните ни съседи на нанесоха двата решаващи удара още преди почивката. В 30-ата минута Турция поведе при първата опасна ситуация пред вратата на Лорис. Френската защита не се ориентира при центрирането към Мерих Демирал, който върна топката към Каан Айхан и бранителят се разписа с глава.

Пет минути преди края на първата част се разписа и Дженгиз Юндер. Всичко тръгна от неумела изява на Самюел Юмтити, който загуби топката пред наказателното поле. Погба не успя да попречи на паса към Юндер и крилото на Рома с диагонален изстрел покачи на 2:0.

След почивката "петлите" продължиха да играят слаби и завършиха двубоя без точен удар. За Турция остана радостта от големия успех.