Хърватия и Исландия с домакински победи в Европейските квалификации

Хърватия се справи с Уелс, записвайки успех с 2:1 и така добави нови три точки в актива си по пътя към Евро 2020. Момчетата на Златко Далич имат шест точки след три изиграни двубоя, докато "драконите" останаха с три пункта от два мача.

В 17-ата минута световните вицешампиони успяха да открият резултата, след като Перишич искаше да подаде към Крамарич, но защитникът на Уелс - Лоурънс, не беше достатъчно внимателен и вкара топката в собствената си врата.  Самият играч на Интер вкара за 2:0 три минути след началото на втората част. След поредица от грешни докосвания на уелските защитници Перишич получи златен шанс и не го пропусна.

В 77-та минута Уелс се върна в мача. Удар на резервата Дейвид Брукс рикошира в главата на Дамагой Вида и стана неспасяем за вратаря, като по този начин бе оформено крайното 1:2.

В среща от Група "H", която се игра по същото време Исландия победи у дома Албания с 1:0 след гол на Гудмундсон в 22-та минута.