Мората носи победата на Испания в Малта

Испания постигна втора победа в квалификациите за Евро 2020. "Ла Роха" надви с 2:0 като гост Малта. По едно попадение през двете полувремена вкара Алваро Мората.

Мората се отчете с куп пропуски при победата над Норвегия преди дни, но този път откри головата си сметка в 31-та минута. Марио Ермосо изведе стрелеца в наказателното поле на домакините, той се обърна и мушна топката покрай Бонело за 1:0.

Малко повече от 15 минути преди края на мача Хесус Навас центрира от дясното крило и намери на далечната греда Мората. Нападателят с глава насочи топката покрай Бонело и отбеляза втори гол.

Възпитаниците на Луис Енрике са лидери в група "F" с пълен актив от 6 точки, след като преди няколко дни се справиха и с Норвегия. Малта е с три точки.