Унгарците с шокиращ обрат срещу вторите в света (видео)

Унгария стигна до победа с 2:1 над финалиста от Мондиал 2018 Хърватия в двубой от Група "Е" за Евро 2020, който се игра в Будапеща. Маджарите направиха силен мач и фактът, че инкасираха гол не ги притесни.

В 13-ата минута Анте Ребич откри резултата. Модрич проби отдясно, след което намери в наказателното поле Крамарич, който не успя да нанесе удар по топката, но щастливо я изпрати на пътя на Ребич, който стреля в ъгъла отблизо. Домакините искаха засада, но на повторенията се видя, че такава няма и голът правилно бе зачетен.

Домакините обаче обърнаха развоя на този двубой. Това стана факт след попадения на Адам Салай (34') и Мате Паткай (76'). В 80-ата минута унгарците едва не стигнаха до трети гол, но след страхотно разбъркване в наказателното поле топката в крайна сметка бе изчистена пред голлинията.

Както вече стана ясно, в друга среща от групата - Уелс победи Словакия. Така четири от петте отбора в нея имат по три точки, като Уелс и Азербайджан са с мач по-малко.