Испания с труден успех над Норвегия (видео)

Испания се наложи над Норвегия с 2:1 в мача помежду си от група "F" на европейските квалификации. Срещата се игра на "Местайя" във Валенсия и предложи емоции на феновете. Домакините поведоха с гол на Родриго в 16-ата минута. Жорди Алба напредна отляво и подаде към Родриго в наказателното поле, а той отблизо засече топката във вратата, давайки аванс на своя тим.

Джошуа Кинг изравни от наказателен удар в 65-ата минута. Дузпата обаче бе доста спорна и бе свирена за задържане в наказателното поле на Иниго Мартинес срещу Бьорн Йонсен. Серхио Рамос обаче също от дузпа върна преднината на "Ла Фурия" в 71-ата минута. В последната минута на редовното време Асенсио излезе очи в очи с вратаря, но прехвърлящият му удар мина и над напречната греда. В крайна сметка Испания стигна до победата.