Русия се препъна срещу Словакия (видео)

П. Пенков

Националният отбор на Русия записа първата си загуба от квалификационната фаза за Европейското първенство през 2012 година. Руснаците загубиха пред собствена публика с минималното 1:0 от тима на Словакия. Сборная започна твърде слабо първото полувреме, като изпитваше трудности при организирането на опасни положения пред противниковата врата.

В 27-та минута словаците успяха да открият резултата благодарение на грешка на вратаря на Русия - Акинфеев. При опит да подаде топката към съотборниците си в по-предни позиция, Акинфеев сгреши и прати кълбото на крака на Щох, който се възползва максимално от грешката на стража. Щох навлезе в защитата на сборная, финтира противнков бранител, след което отправи неспасяем диагонален удар към вратата на сборная. Акинфеев остана безпомощен и успя само да види как топката влиза в собствената му мрежа.

След попаданието руснаците изпаднаха с лека криза, но успяха да задържат резултата до края на първата част. През втората обаче те показаха коренно различна игра, като през цялото време успяваха да концентрират действията си в противниковата половина, но така и не стигнаха до попадение.