И без Роналдо - Португалия се справи с Италия

Без голямата си звезда Кристиано Роналдо - Португалия записа успех над гостуващия тим на Италия с 1:0. Двубоят бе от група 3 на Лига А в Лигата на нациите. Това бе първият двубой за португалците в групата, но с тези три точки излязоха начело в нея, оставяйки поляците и италианците зад себе си по 1 точка.

Единственият гол в големия сблъсък в Лисабон отбеляза Андре Силва в началото на второто полувреме. Именно той поведе атаката на тима, в отсъствието на голямата звезда Кристиано Роналдо. При головата атака - Брума се пребори с Калдара в критична зона и подаде към Андре Силва. Той овладя, а след това стреля в далечния ъгъл и матира Донамура.

Като цяло домакините имаха превес през всички 90 минути и успехът им можеше да бъде далеч по-изразителен. Друго интересно положение бе в 31-ата минута, когато Кристанте нацели гредата. На няколко пъти Донарума показа класа и отрази опасни удари на съперника.