Италия и Полша стартираха с равенство в Лигата на нациите

Италия стигна само до равенство - 1:1 срещу Полша в първия си мач от новия турнир на УЕФА "Лига на нациите". "Скуадра адзура" изигра своя трети двубой при новия си селекционер Роберто Манчини, а срещата се проведе на "Ренато Дал'Ара" в Болоня.

Първата част вървеше към нулево равенство, но пет минути преди почивката Пьотр Желински откри за поляците, след като засече подаване от въздуха на Роберт Левандовски.

Италия изравни 20 минути преди края на мача, когато точен беше Жоржиньо. Халфът се разписа от дузпа, която беше спечелена от резервата Федерико Киеза.

Трябва да се отчете, че в състава на Манчини имаше доста любопитни имена. Селекционерът заложи сред титулярите на левия бек на Фионрентина Кристиано Бираги, както и на Роберто Галиардини и Лоренцо Пелегрини. В атака пък бяха Лоренцо Инсине, Марио Балотели и Федерико Бернардески.