Англия се справи с Беларус, Хърватия мачка Андора

А. Франгов

В Група 6 очаквано Англия победи като гост Беларус с 3:1. Хърватия пък разгроми Андора с 4:0.

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард откри резултата в 11-та минута в Минск с удар от 27 метра, но в 28-та Равел Ситко върна надеждите на домакините като изравни - 1:1. На почивката двата отбора се оттеглиха при този резултат, но в 50-та Уейн Рууни вкара за 1:2. Нападателят на Манчестър Юнайтед се разписа за втори път в 74-та минута и така подсигури трите точки за албионците.

С два гола на Иван Ракитич и по един на Ивица Олич (от дузпа) и Лука Модрич, Хърватия постигна очакваната победа над непретенциозните гости от Андора в Загреб. Андорците играха грубо и на няколко пъти си навлякоха гнева на запалянковците и треньорския щаб на "шахматистите".