Словакия обърна Полша, Северна Ирландия вкара 4 на Сан Марино

А. Франгов

В Група 3 от световните квалификации Словакия обърна Полша от 0:1 на 2:1 като домакин. Северна Ирландия пък очаквано победи Сан Марино с 4:0 в Белфаст.

Драмата в Братислава бе пълна. Домакините обърнаха светкавично мача за 2 минути след два гола на Станислав Шештак. На полувремето двата тима се оттеглиха при 0:0, но в 70-та минута звездата на Полша Еузебиуш Смоларек откри резултата. Пет минути преди края обаче дойде момента на Шештак и Словакия. Нападателят на Бохум вкара два светкавични гола в 85-та и 86-та минута и донесе трите точки на свойте.

Северна Ирландия разгроми като домакин Сан Марино с 4:0. Головете вкараха Дейвид Хиили, Грант МакКан, Кайл Лаферти и Стивън Дейвис. Гостите играха с човек по-малко от 66-та минута, след като Мауро Марани бе изгонен с директен червен картон.

По-рано тази вечер от същата група Чехия победи с 1:0 Словения и така постигна първата си победа този квалификационен цикъл.