Група 3: Полша победи с 2:1 Чехия, Словакия и Словения също бият

А. Франгов

Отборът на "Дружина Полска" победи с 2:1 Чехия в дербито на Група 3. Словакия очаквано постигна 3:1 като гост на Сан Марино, а Словения с 2:0 взе трите точки срещи Северна Ирландия.

Павел Брожек и Чкоб Блажчиковски в 26-та и 52-та минута поведоха Полша към победата. 3 минути преди края Мартин Фенин върна надеждите на Чехия, но отборът така и не съумя да постигне частичен обрат.

Словения се измъчи 84 минути с Северна Ирландия. Бившият футболист на Литекс Миловое Новакович успокои феновете на домакините, а една минута по-късно Любичнкич подсигури трите точки.

След тези мачове Полша и Словения делят първото място със 7 точки и еднаква голова разлика (5:2). Трети е отбора на Словакия с 6 точки. Чехия има едва 1 точка от 2 мача.