Група 1: Дания сложи 3 на Малта, Швеция и Португалия без гол

А. Франгов

Дания победи с класическото 3:0 аутсайдера Малта, докато Швеция и Португалия направиха нулево реми. Унгария пък приземи Албания с 2:0. Головете за "маджарите" вкараха Шандор Торгеле и Юхаз през второто полувреме.

Головете за датчаните вкараха Сьорен Ларсен на два пъти и Даниел Агер. Ларсен откри резултата за "червения динамит" в 11-та минута, а Даниел Агер от дузпа удвои в 32-та. 3 минути след подновяването на играта пак Ларсен наказа гостите и направи резултата класически. Напълно очаквано Дания имаше още куп положения за гол.

Швеция и Португалия пък не можаха да си вкарат гол и завършиха 0:0 на ст."Росунда". Златан Ибрахимович и Кристияно Роналдо останаха длъжници на отборите си, като пропуснаха няколко изгодни положения да донесат трите точки на страните си.

Така след тази вечер Дания оглавява класирането в Група 1 с 7 точки, следвани от Швеция с 5 и Португалия, Албания и Унгария с 4.