Равенство с Гърция класира Хърватия на Мондиал 2018 (видео)

Л. Михайлов

Равенство с Гърция класира Хърватия на Мондиал  2018 (видео)

Гърция и Хърватия не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 0:0 във втория мач от баражите за класиране на световното първенство в Русия. Така южните ни съседи също няма да играят на Мондиал 18, а очаквано "шахматистите" не допуснаха изненада. Хърватите ще играят в Русия благодарение на победата си с 4:1 от първия мач.

Днес двата тима изиграха интересен двубой, като логично домакините бяха по-активни, особено през първата част, когато опитваха да стигнат до ранен гол, който да върне интригата. Малко преди почивката обаче Перишич на два пъти бе близо до попадение, но в крайна сметка нямаше късмет да се разпише.

След почивката до гол отново не се стигна и в крана сметка гостите ликуваха след последния съдийски сигнал.