Аржентина потегли с победа (видео)

Т. Михайлов

Аржентина започна с победа с 1:0 над Нигерия участието си на 19-ото Световно първенство по футбол. “Гаучосите” предвождани от легендата Диего Марадона записаха първи три точки благодарение на ранен гол на Габриел Хайнце. Африканците също играха много силно, но в решаващата фаза бяха твърде неточни. Страхотен мач направи вратарят им Винсент Ениема, който спаси 4 чисти гола.

Срещата започна доста силно за южноамериканците, които в първите 10 минути тотално надиграха съперника си и поведоха още в 6-ата минута, след като защитникът Габриел Хайнце прониза мрежата с глава при едно центриране от ъглов удар. Хайнце бе оставен абсолютно непокрит на точката на дузпата и мощният му удар се заби точно под горната греда.

Голът сякаш успокои твърде много аржентинците, които понамалиха темпото. Все пак по-опасните ситуации продължиха да са пред вратата на Суперорлите. В 18-ата минута най-добрият на терена Лео Меси пробва удар спасен от вратаря Ениема. Малко по-късно нападателят на Барселона изведе Игуаин на идеална позиция, но 9-ката стреля встрани. 10-ина минути по-късно дойде и най-опасното положение за Нигерия, при което Кейта от удобна позиция стреля в аут.

В 49-ата минута Хуан Верон изведе Меси, но той си поведе твърде силно и топката напусна очертанията. В 62-ата Карлсо Тевес организира много бърза контраатака, при която аржентинците имаха числен превес. Последва пас към меси удар в аут. В 70-ата минута Тайво стреля много опасно, но покрай гредата. При удара бекът се контузи и бе заменен от Уче, който скоро след това пропиля нова прекрасна ситуация.

До края южно американците поеха контрол над събитията на терена и допуснаха само едно рисково положение пред  Ромеро. Мощен удар на Обафеми Мартинс попадна право в ръцете на стража. В края Меси отново имаше шанс да отбележи, но отново Ениема показа великолепен рефлекс.