Швеция громи, Холандия губи шансове

Швеция отнесе Люксембург с 8:0 в квалификационна среща за Мондиал 18. Гранквист (10) откри резултата, след като бе точен от дузпа, а Берг бе точен на три пъти - 18-ата, 37-ата и 54-ата минути. След час игра Лустиг се разписа, седем минути по-късно Гранквист вкара втората дузпа за шведите. Берг (71) и Тойвонен (76) оформиха крайния резултат.

По този начин интригата в групата приключи, въпреки че Холандия се наложи с 2:1 като гост на Беларус. За да се класират, лалетата трябва да разгромят претендента Швеция със седем гола разлика в последната среща. Прьопер (24) откри резултата, а Володко (55) изравни, като двубоя вървеше към равенство, но Робен се разписа от дузпа в 84-ата минута и по този начин донесе важни три точки на "лалетата". Така всичко в тази група ще се реши в последния кръг.