Франция нанесе първа загуба на България в София

Франция се наложи с минималното 1:0 при визитата си на България в предпоследна среща от квалификациите за Мондиал 18. Единственото попадение в срещата падна още в 3-ата минута. Блес Матюиди се разписа с удар от малък ъгъл, след като Гризман му подаде в наказателното поле.

В 15-ата минута Мбапе се откъсна отляво, но неговия изстрел бе избит от Пламен Илиев в корнер. Малко след това стража на българите отрази удар и на Гризман. Постепенно играта се изравни, а положенията станаха доста малко. Единственото по-интересно пред вратата на "петлите" бе в 37-ата минута, когато Неделев пробва удар от 18 метра, Лорис изби, а при добавката Костадинов стреля с глава, но вратаря на Франция с отличен рефлекс спаси. При третия опит в тази ситуация Славчев стреля, но на сантиметри от горната греда.

След почивката липсваха чистите голови положения. В крайна сметка Франция взе трите точки и нанесе първа загуба на България в София през тази кампания.