Холандия натупа Гана (видео)

.

Холандия разби Гана с 4:1 в контролна среща на “Де Куип” в Ротердам. 10 дни преди началото на Световното първенство “лалетата” показаха, че не случайно са един от фаворитите за трофея и напълно заслужено се справиха с “черните звезди”.

В 34-ата минута Дирк Каут даде аванс на домакините, вкарвайки след добавка на избит от вратаря Кингстън удар на Ван Перси. В 72-ата минута Ван дер Ваарт се измъкна сам срещу Кингстън и удвои. Само 5 минути по-късно резервата Асамоя Гиан направи 1:2 след грешка на Ван Бронкйорст.

В 81-ата минута след центриране от корнер  звездата на Интер Уесли Снайдер направи 3:1. До края имаше време за още един гол дело на Ван Перси от дузпа, отсъдена за фаул на Кингстън срещу Ван дер Ваарт.