Франция с равен срещу Тунис

.

Националният отбор на Франция не успя да победи Тунис в контролна среща от подготовката за световното първенство в ЮАР. "Петлите" изпуснаха много положения и въпреки че показаха по-добра игра стигнаха до 1:1.

Още в началото на срещата Тунис успя да поведе след като в 6-ата минута Бен Халифа намери с пас в наказателното поле непокрития Жемаа, който не пропусна срещу вратаря Уго Лорис. Последва силен натиск на французите, но най-близо до гола бе Рибери, чийто удар срещна гредата.

След почивката Франция продължи да контролира събитията на терена и в 62-ата минута Галас пресече центриране от фаул и изравни. До края на мача темпото спадна и никой от двата отбора не успя да се добере до победата.

Тунис - Франция 1:1