Испания вкара осем на Лихтенщайн

В мач от квалификационната фаза - лидерът в група G Испания разгроми с 8:0 като гост джуджето Лихтенщайн. В 3-ата минута Серхио Рамос откри резултата. Той засече с глава, разписвайки се след изпълнение на пряк свободен удар. В 15-ата минута Алваро Мората покачи на 2:0, а само 60 секунди по-късно Иско направи резултата класически. В 39-ата минута Давид Силва бе точен за четвъртия гол във вратата на Лихтенщайн.

След почивката испанската фиеста продължи. В 51-ата Яго Аспас покачи на 5:0, а само три минути по-късно Алваро Мората писа шестицата на своя съперник. В 63-ата Яго Аспас отбеляза втория си гол в мача за 7:0. Имаше време и за още едно попадение, който бе дело на Максимилиан Гопел, нанизал си автогол в 89-ата минута.