Англия с обрат срещу Словакия

Англия се наложи над Словакия с 2:1 на "Уембли" в Лондон в мач от Група "F" на квалификациите за Мондиал 2018. Успехът доближи англичаните до директно класиране на световните финали. Два кръга преди края на квалификационната битка "Трите лъва" са лидери в подреждането в своята група с 20 точки, а словаците остават втори с 15 пункта.

Гостите откриха резултата след само три минути игра. Маркъс Рашфорд бе с вина за гола, след като сбърка и осигури добра контра на съперника, а Станислав Лоботка се озова на прекрасна позиция и преодоля Джо Харт - 0:1.

След това обаче младият талант на Манчестър Юнайтед се реваншира и помогна за пълен обрат. В 37-ата минута той центрира от ъглов удар, а намиращият се недалеч от близката греда Ерик Дайър засече топката и я прати зад Дубравка - 1:1. В 59-ата минута Рашфорд даде аванс на тима си с прекрасен шут от дъгата на наказателното поле, като по този начин бе оформен и крайния резултат.