Германия с погром, но все още не е сигурна за Световното

Германия постигна осма победа от осем мача в своята група от плейофната фаза, но Бундестима все още не е сигурен участник на Мондиал 2018. Световните шампиони разгромиха Норвегия с 6:0 на стадиона в Щутгарт, но по същото време вторият в Група C Северна Ирландия също спечели - 2:0 срещу Чехия, с което два кръга преди края на срещите разликата между двата тима продължава да бъде 5 пункта.

В крайна сметка вероятно всичко ще се реши окончателно до 5 октомври, когато в Белфаст ще е директният сблъсък между северноирландци и германци.

Иначе играчите на Йоахим Льов изиграха силен мач, в който доминираха особено през първата част.  Месут Йозил, Юлиан Дракслер и Томо Вернер направиха класически резултат още до 21-ата минута. В 40-ата минута Вернер вкара за 4:0. В 50-ата Горетцка заби пети гол, а крайният резултат оформи Гомес в 79-ата.