Холандия продължава да мечтае за Световно след победа над България (видео)

Холандия се наложи над България с 3:1 в световна квалификация от група "А" на "Амстердам Арена". По този начин "лалетата" продължават да имат реални шансове за второ място в групата.

Дейви Пропер бе точен в 7-ата минута, след като се възползва от подаване на Дейли Блинд. До края на първата част домакините бяха по-активни, а България имаше само едно положение, при което Костадинов нацели греда.

В 67-ата минута Ариен Робен удвои, а асистенцията отново бе на Блинд. Малко след това Георги Костадинов успя да изравни с глава, засичайки центриране на Попов от фаул. При повторенията останаха съмнения дали играчът все пак е успял да отклони топката или попадението трябва да бъде записано на името на Попов.

Всичко приключи в 77-ата минута, когато Пропер вкара трети гол за своя тим и донесе успеха на своя тим.