Шампионът на Африка е детрониран още в груповата фаза

Действащият шампион Кот д'Ивоар отпадна безславно от турнира за Купата на африканските нации. "Слоновете" напуснаха надпреварата още след груповата фаза, тъй като отстъпиха с 0:1 от Мароко и останаха на трето място. Напред продължават Мароко и тимът на ДР Конго, който се наложи с 3:1 над Того.

Единственият гол за мароканците отбеляза Алиуи в 64-та минута. Мачът беше любопитен и с това, че селекционерът на Мароко Ерве Ренар се изправи срещу тима, с който спечели турнира през 2015 година.

В другия мач от групата Конго надви с 3:1 Того и завърши на първо място. Кабананга откри резултата в 29-та минута. Мубеле удвои преднината за Д.Р. Конго в 54-та минута. Лаба вкара почетното попадение за Того в 69-та минута. М'Поку оформи крайния резултат в срещата в 80-та минута.