Испания и Италия громят в днешните си мачове

Испания се поздрави с домакински успех - 4:0 над Македония в среща от Група "G" от световните квалификации. "Ла Фурия" поведоха в резултата, но това стана факт, след като Дарко Велковски си вкара автогол в 34-ата минута. След почивката напрежението напълно падна и испанците вкараха още три гола. Точни бяха Витоло (63'), Начо Монреал (84') и Ариц Адурис (85').

С успеха си тази вечер иберийците запазиха лидерската позиция заради по-добрата си голова разлика от Италия, който по същото време разгроми Лихтенщайн също с 4:0. Директно за Мондиала в Русия ще се класира само победителят в групата.

И четирите гола за "Скуадрата" паднаха през първото полувреме. Голмайстори станаха Андреа Белоти, който бе точен на два пъти, Чиро Имобиле и Антонио Кандрева. Така Италия е на второто място в група G с 10 точки. Литхенщайн и Македония са на последните две места без спечелени точки.

Израел пък победи Албания с 3:0 и е само на точка от първите две места.