Полша с класика срещу Румъния (видео)

Полша се наложи с 3:0 при визитата си на Румъния в квалификационна среща, играна в Букурещ. Гостите стигнаха до успеха с прибрана игра и доста сериозна успеваемост при контраатаките. Камил Гросицки откри резултата в 11-ата минута с много красив, силен удар, като топката първо се удари в горната греда, а след това влетя в мрежата - 1:0.

Домакините направиха всичко по силите си да стигнат поне до точката, като при една от ситуациите останаха съмнения за игра с ръка на Левандовски в собственото си наказателно поле. Реферът обаче не отсъди дузпа и дори показа жълт картон на играч от резервната скамейка на румънците за оспорване на ситуацията.

В крайна сметка Левандовски, без да блести в този мач, се оказа изключително ценен за тима си. В 83-ата минута голмайсторът се възползва от миг невнимание в отбраната на домакините и с премерен удар прати топката във вратата - 2:0. В добавеното време Левандовски се разписа и от дузпа, която той сам си изработи и оформи класическия успех за своя тим.