Швеция и Холандия с победи в своята група

Швеция записа минимална победа с 1:0 при визитата си на Люксембург в мач от груповата фаза от квалификациите за Мондиал 2018. Автор на единственото попадение бе Микаел Лустиг в началото на втората част. В края на мача домакините останаха и с човек по-малко, тъй като Кевин Малже получи втори жълт картон.

В друга среща от групата Холандия разгроми Беларус с 4:1 на стадиона в Ротердам. "Лалетата" откриха резултата в 15-ата минута чрез Куинси Промес. В 20-ата минута Снайдер подаде към Ван Дийк, който вкара топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради засада на холандския футболист.

Отново Промес беше точен за своя тим в 31-ата минута, а Риос намали в 46-ата. Десет след това Клаасен вкара за 3:1, а три минути по-късно Янсен оформи крайния резултат.