Севиля вкара четири на Порто

След като загуби минимално срещата преди седмица в Португалия, Севиля се върна с гръм срещу Порто, спечелвайки домакинския мач на "Ещадио Рамон Санчес Пихуан" с 4:1. Днес Ракитич, Витоло, Баца и Гамейро реализираха за домакините и така тимът продължава към полу-финалите в Лига Европа.

Още в 5-ата минута Данило повали Баца в наказателното поле и Ракитич вкара от дузпа. В 26-ата минута Баца асистира и за Витоло, който реализира с ляв крак от добра позиция в наказателното поле. Самият Баца вкара 3 минути след това с мощен удар.

В 54-ата минута Коке бе изгонен за домакините, но това не спря техния устрем. В 69-ата минута Баца бе заменен от Кевин Гамейро, който стигна до гол 10 минути след това. Тук Витоло стреля по Фабиано, който изби, но Гамейро бе на правилното място за 4:0. След отпускането на Севиля и гостите стигнаха до своето попадение, дело на Куарешма. Попадението обаче бе от световна класа и заслужава да се види.