Наполи надви Арсенал, но отпадна

В "групата на смъртта" от Шампионска лига Арсенал и Борусия станаха отборите, които се класират сред последните 16 в най-комерсиалния турнир. Днес Арсенал загуби с 2:0 на гости в Италия, а Борусия и Марсилия завършиха при 2:1 във Франция, като така артилеристите и германците са с по 12 точки, колкото и Наполи, който обаче изпада.

Първата част между Арсенал и Наполи бе лишена от много ситуации и Шчесни почти не беше затрудняван. Домакините започнаха живо второто полувреме и след поредица атаки стигнаха до гол в 73-ата минута, когато Гонзало Игуаин размени пасове с Калехон, Мертезакер не успя да спре нападателя и той откри.

В 76-ата минута Микел Артета си изкара глупав червен картон за второ неразчетено влизане, след като бе предопреден за същото в 63-ата. Така артилеристите продължиха да поемат атаки до края, и така Калехон вкара нов гол в 93-ата минута, като само още едно попадение щеше да класира Наполи вместо англичани. За повече обаче нямаше време.