Суонзи с минимален успех срещу Гален (видео)

Група А на Лига Европа противопостави Суонзи и Санкт Гален в Уелс днес в мач от втория кръг на състезанието. В тази вечер домакините успяха да спечелят минимално с 1:0, но нервни моменти в края и късмет спасиха Суонзи от загуба на точки. В самия край Натер нацели гредата за гостите след страховит удар.

Мачът започна изнервено за домакините. В 15-ата минута Гален пропусна шанс да вкара от дузпа, когато Горан Каранович стреля слабо и Герхард Тремел спаси своите. Другото по-добро положение за това полувреме бе пред Вилфред Бони в 45-ата минута.

В началото на втората част обаче Бони асистира на Раутлидж за 1:0. Той стреля от дясно на вратата, а парираният удар на Лопар бе довкаран от крилото. В 57-ата минута Посуело пропусна шанс да удвои. След този момент обаче гостите започнаха да създават ситуации - Кейта и Натер пропуснаха шансове за своите, като последния нацели гредата с мощен удар в края. В крайна сметка срещата завърши с победа за домакините.