Руските клубове се провалиха на гости в Лига Европа (видео)

Зенит и Рубин бяха гости днес в първите срещи от осмина финалите на Лига Европа съответно на Базел и Леванте, като швейцарците успяха да постигнат победа над тима от Санкт Петербург с 2:0, докато в Испания голове не паднаха, но видяхме изобилие от жълти и червени картони.

Базел трябваше да се брани срещу страховитите атаки на Хълк и компания, но успя да спечели домакинството си в края на срещата първо с гол на Марсело Диаз. Той намери добре една топка в наказателното поле с ляв крак и даде гол аванс за своите. В четвъртата минута от добавеното време пък Алекс Фрай вкара дузпа за 2:0.

Рубин пък тотално надигра Леванте, поне що се отнася до притежанието на топката, но не материализира нито едно от положенията си. Домакините опитваха да спрат своя съперник с много нарушения и така Кристиан Ансалди бе изгонен в 53-ата минута за гостите след като емоциите преляха. Михел от Леванте също напусна игра с червен картон. Всичко тук ще се реши отново в Русия.