Нюкасъл с минимална победа над Брюж в Англия (видео)

Нюкасъл Юнайтед запази мястото си на върха в четвърта група на Лига Европа, след като тима надви Брюж на "Спортс Дайрект Арена" с 1:0 днес. В другата среща в групата Маритимо и Бордо завършиха при 1:1 в Португалия. Така Нюкасъл има 7 точки, Бордо - 4, Брюж - 3, а Маритимо - 2.

До полувремето голове не паднаха, но Папис Сисе пробва на няколко пъти късмета си без успех. Домакините бяха по-агресивния тим, а младокът Сами Амеоби показваше прекрасни неща на терена всеки път, когато докоснеше топката.

В 48-ата минута той асистира на Габриел Обертан, който вкара мощно след лошо първо докосване, но играта на Амеоби в центъра бе невероятна. Не след дълго Алън Пардю изкара младата си звезда, за дефанзивна смяна, вкарвайки Колочини, за да брани резултата, и така се и случи.