Спортинг взе достатъчно от Металист и продължи (видео)

Отборът на Металист прие Спортинг Лисабон, след като миналата седмица гостите победиха в Португалия с 2:1, сегашната среща завърши при равен резултат 1:1. По този начин с общ резултат от двете срещи 3:2 португалския гранд продължава напред във втория по значение европейски турнир.

И днес за своите блестя Рики ван Волфсвинкел, който напоследък демонстрира страхотна форма и привлече очите на европейските грандове. В 44-ата минута той вкара за своите, давайки им комфортен аванс. В началото на втората част обаче Металист изравни чрез Кристалдо - 57-а минута. До края на срещата и продължително добавено време обаче двата тима не си вкараха повече, като в 64-ата минута Руй Патрисио дори спаси дузпа, за да разочарова противника.