Спортинг надви Металист у дома (видео)

Отборът на Спортлинг Лисабон прие Металист в четвърт-финалната фаза на турнира Лига Европа, като домакините победиха с 2:1 в днешната среща в Португалия. Гостите успяха да стигнат до ценното попадение на чужд терен в самия край на срещата от дузпа, но до този момент те отстъпваха в мача и заслужено не спечелиха.

Първата част между двата тима не предложи зрелище, като двата тима си бяха разменили по 3 удара към вратата, но всички те бяха неточни. Въпреки това домакините се държаха по-добре в средата на терена и резонно стигнаха до ранно попадение след почивката.

В 51-ата минута Марат Измаилов вкара добре с десния си крак след пас на Диего Капел, който центрира от левия фланг. В 64-ата минута гол вкара бившият играч на Ливърпул Емилиано Инсуа. Той вкара от по-далечно разстояние с ляв крак. В края на срещата дузпа за гостите реализира Рибеиро Шавиер за тима на Металист.