Билбао постигна победа над Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед бе победен на своя "Олд Трафорд" от Атлетик Билбао в осмина-финалната среща на Лига Европа с 3:2. Странното бе, че второто попадение на гостите стана от засада, а третото от изключително неспортсменска изява на Билбао, които вместо да върнат топката на Юнайтед, вкараха гол.

Всичко започна с попадение на Юнайтед. Рууни вкара в 22-ата минута след прекрасна игра на Чичарито в наказателното поле. Йоренте изравни в края на полувремето и така двата тима се разделиха при 1:1.

Втората част бе по-интересната, като в 72-ата минута Де Маркос вкара след прекрасна атака, но той бе в засада, която остана незабелязана. В 90-ата при една атака на Юнайтед Евра загуби обувката си и продължи да играе, при което съдията спря играта. Вместо да върнат топката Билбао направиха атака и вкараха гол чрез Муниаин. Малко по-късно Рууни върна гол от дузпа, която бе спорна. Така Юнайтед има по-тежката позиция преди преиграването в Испания.