Спортинг надигра Манчестър Сити (видео)

Отборът на Спортинг Лисабон победи Манчестър Сити с 1:0 у дома си в първата среща между двата тима в осмина-финалите на Лига Европа. В герой за своите се превърна Шандао, който реализира по красив начин и даде предимство на Спортинг преди срещата в Англия на стадион "Етихад".

Първата част бе равностойна, като лек превес във владението имаха гостите. Това не им помогна да стигнат до добри ситуации за гол, а двата тима редуваха атаките си.

Във втората част домакините заиграха по-добре и резонно стигнаха до гол. Това стана в 51-ата минута, когато Матиас Фернандеш опита късмета си от статично положение. Джо Харт спаси добрият удар, но топката падна в Шандао, който загърби вратата и вкара ефектно с пета. Така той реши срещата въпреки натиска на Сити в края на мача.